75 rocznica bitwy o Monte Cassino

Wersja do wydrukuPDF version

W maju 2019 roku przypada 75 rocznica zdobycia przez żołnierzy 2 Korpusu Polskiego, po wielu miesiącach daremnych wysiłków innych formacji wojsk alianckich, wzgórza Monte Cassino wraz z ruinami klasztoru benedyktynów. Forteca ta była kluczowa dla niemieckiej obrony we Włoszech i blokowała marsz aliantów na Rzym. Bohaterska i pełna poświecenia walka Polaków spotkała się z podziwem aliantów i zapisała w historii jako jeden z momentów chwały okupionej wielkimi stratami. Reduta Dobrego Imienia zaprasza do uczczenia Bohaterów spod Monte Cassino w każdym zakątku Polski. Niech między 12 a 18 maja każda szkoła, ulica, każdy skwer i plac imienia 2 Korpusu Polskiego, Generała Andersa czy żołnierzy spod Monte Cassino stanie się miejscem pamięci, ozdobionym biało-czerwonymi flagami i kwiatami. Chcemy, aby mapa Polski zaroiła się od miejscowości i miast, w których – zwłaszcza w tym szczególnym czasie – pamięta się o tych, którzy choć na obcej ziemi, do końca walczyli za Ojczyznę! Więcej informacji

 

Data: 
poniedziałek, 13 Maj, 2019 - 14:15