Bogactwo naszego regionu - produkty lokalne i tradycyjne drogą do sukcesu

Konferencja „Bogactwo naszego regionu - produkty lokalne i tradycyjne drogą do sukcesu”, odbędzie się 17 kwietnia 2019 r. w Opolu Lubelskim w sali kinowej Opolskiego Centrum Kultury, ul. Lubelska 30, w godzinach 10.00-14.00. Przedsięwzięcie skierowane jest do producentów produktów lokalnych i regionalnych oraz do organizacji pozarządowych, w tym Kół Gospodyń Wiejskich funkcjonujących na obszarze Lokalnej Grupy Działania „Owocowy Szlak”. W programie przewidzieliśmy przedstawienie obowiązujących przepisów weterynaryjnych, higieniczno-sanitarnych i prawnych, w zakresie wytwarzania oraz sprzedawania i prezentowania na kiermaszach żywności, prezentację produktów tradycyjnych zarejestrowanych na liście ministerialnej oraz prezentację oferty Centrum Produktu Lokalnego, które prowadzone jest przez LGD. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, którzy przedstawią informacje dotyczące wpisywania produktów tradycyjnych na listę MRiRW.

Tego dnia odbędzie również przedsięwzięcie kulinarne skierowane do KGW - Fajna Babka - konkurs na najlepsza babę wielkanocną.

Informacje znajdują się również na naszej stronie Internetowej oraz profilu facebookowym.

Pliki do pobrania:
Image icon plakat na facebooka i do internetu.png920.8799999999999954525 KB