Gminny Dzień Strażaka w Rogowie

Tradycyjnie w maju organizowanie są obchody Dnia Strażaka dla członków ochotniczych straży pożarnych.

Również strażacy ochotnicy z jednostek na terenie Gminy Wilków w dniu 10 maja 2015 r. zorganizowali swoje obchody - Gminny Dzień Strażaka, które rozpoczęła msza w intencji strażaków w Kościele Parafialnym w Wilkowie.

Po uroczystej Mszy Św. w pobliżu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie odbyła się akademia na której wręczono odznaczenia i medale dla wyróżniających się w społecznej służbie strażaków.

Wręczenia odznaczeń dokonali: Joanna Hanna Kowalska - Wójt Gminy Wilków, Zenon Rodzik Starosta Opolski oraz st. bryg. Marek Gogół - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim.

Po uroczystościach druhowie, władze gminy i zaproszeni goście uczestniczyli w poczęstunku zorganizowanym przez ochotników.

Odznaczonym Gratulujemy!

czwartek, 14 Maj, 2015 - 20:00