W dniu 22 maja 2019 roku odbył się Jubileuszowy XX Finał Powiatowego Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „ Jestem bezpieczny”.

W finale powiatowego konkursu Gminę Wilków reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie w składzie: Natalia Pająk, Maja Kowalewska, Olga Kaślikowska, Łukasz Walasek, Eryk Wicha i Kamil Kozak. Drużynę do konkursu przygotowały Panie Urszula Rożek i Magdalena Zyska. Podczas finału uczniowie musieli zmierzyć się w trzech konkurencjach: zaprezentować szkołę i bezpieczne hasło, rozwiązać test wiedzy oraz przedstawić plakat promujący zdrowy, bezpieczny styl życia.

Nasza drużyna zajęła V miejsce. Należy dodać, że poziom konkursu był bardzo wyrównany

Celem konkursu jest promowanie wśród młodzieży szkolnej bezpiecznych postaw oraz wiedzy na temat zagrożeń i sposobów ich unikania. Konkurs obejmuje zagadnienia dotyczące między innymi problematyki alkoholizmu i narkomanii, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz znajomości numerów alarmowych.
            Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilkowie również reprezentowali nasza Gminę w organizowanym w dniu 16 maja 2019 roku  na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą Powiatowym Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczestnicy rywalizowali w kilku konkurencjach: test wiedzy z BRD, test wiedzy „skrzyżowania”, weryfikacja umiejętności dotyczących jazdy rowerem na torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nasi uczniowie w składzie Kuś Oliwia, Dymek Anna i Dawid Borych z klasy VIII oraz Jakub Lasota, Kamil Kozak, Anna Kutyła i Julia Sanecka  z klasy V zajęli  zaszczytne III miejsce. Do udziału w konkursie uczniów przygotowywała Pani Monika Medrek oraz Pani Mariola Materek.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

piątek, 24 Maj, 2019 - 10:00