KOMUNIKAT WÓJTA GMINY WILKÓW

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej zmieniającym rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. (Dz.U. z 2020 r., poz. 423) zostaje ona zakończona w dniu 13 marca 2020 r.

Na mocy tego przepisu zakończyły działania na terenie województwa lubelskiego wszystkie powiatowe komisje lekarskie orzekające o stopniu zdolności do czynnej służby wojskowej. W związku z tym, informuję, że wezwania do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. tracą ważność.

Osoby, które otrzymały wezwania do stawienia się do kwalifikacji wojskowej ( w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br.) nie mają już obowiązku zgłoszenia się przed te komisje.

Zakończenie kwalifikacji wojskowej jest związane z rosnącą liczbą zachorowań spowodowanych koronawirusem. Jest to działanie profilaktyczne, zapobiegające rozprzestrzenianiu się tego wirusa.

Wójt Gminy Wilków

Daniel Kuś