OSP Wólka Polanowska w KSRG

W dniu 6 października 2019 roku w Wólce Polanowskiej w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej, miało miejsce uroczyste przekazanie certyfikatu wstąpienia jednostki OSP Wólka Polanowska do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.W uroczystej zbiórce wzięli udział:

-Poseł do Parlamentu Europejskiego Patryk Jaki

- Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwester Tułajew

- Poseł na Sejm RP Krzysztof Szulowski

- Rzecznik Ministersta Sprawiedliwości Jan Kanthak

- Wicedyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Marek Grzegorz Wojciechowski

- Dyrektor Biura Lubelskiej Izby Rolniczej Jolanta Szałas

- Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie st. bryg. Grzegorz Alinowski.

- Wicestarosta Powiatu Opolskiego Janusz Ryszard Złotucha

- Prezes Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Zenon Rodzik

- Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim st. bryg. Zbigniew Zielonka

- Burmistrz Józefowa Nad Wisłą Grzegorz Kapica

- Wójt Gminy Wilków Prezes Gminny ZOSP  Daniel Kuś

Po mszy świętej w pobliskiej kapliczce przeglądu oddziałów Ochotniczych Straży Pożarnych dokonał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwester Tułajew.

Uroczystego przekazania certyfikatu wstąpienia jednostki OSP w Wólce Polanowskiej dokonali Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwester Tułajew i Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie st. bryg. Grzegorz Alinowski. Zostały również wręczone medale i odznaczenia dla druhów jednostki OSP w Wólce Polanowskiej. Nie pominięto  Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej która uhonorowana została dyplomami z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwestra Tułajewa i Wójta Gminy Wilków Daniela Kusia. Od OSP Wólka Polanowska i Wójta Gminy Wilków zostały wręczone kwiaty Pani Halinie Tajer zasłużonej, długoletniej pracownicy Gminy Wilków od spraw p.poż..

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwester Tułajew i Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie st. bryg. Grzegorz Alinowski  dokonali także wręczenia dla jednostek OSP z gmin Wilków, Łaziska, Józefów Nad Wisłą i Chodel  promes potwierdzających przyznanie dotacji w wysokości 5 000 zł.

GALERIA 1

GALERIA 2