PROMESA DLA GMINY WILKÓW

W dniu 11 marca 2019 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim wręczono przedstawicielom samorządów, w tym Gminie Wilków reprezentowanej przez Daniela Kusia- Wójta Gminy promesy dotacji celowych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W uroczystości uczestniczyli wicemarszałek Sejmu RP Beata Mazurek, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć wyraźny wzrost środków kierowanych do samorządów na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W 2016 roku było to 7,5 mln zł,  w 2017 - 12 mln zł,  a w 2018 - 37,1 mln zł. Rok 2019 jest rekordowy pod tym względem- łącznie samorządy otrzymały promesy na kwotę 45, 7 mln zł. Gmina Wilków otrzymała promesę dotacji w wysokości 647 840 zł na zadanie pn.: „Utwardzenie dna i odwodnienie wąwozu lessowego w ciągu drogi gminnej nr 108018L od km 1+070 do km 1+630 w miejscowości Rogów oraz od km 1+810 do km 2+220 w miejscowości Polanówka”.  Dzięki wsparciu finansowemu możliwe będzie poprawienie warunków dojazdu do pól położonych wzdłuż drogi, profesjonalne utwardzenie dna wąwozu zagwarantuje przejezdność drogi niezależnie od warunków atmosferycznych.

Obejrzyj w Galerii

wtorek, 12 Marzec, 2019 - 14:00