UWAGA UPAŁ

Wersja do wydrukuPDF version

Zgodnie z prognozą IMGW oraz informacją otrzymaną z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w ciągu najbliższych dni (do 26 czerwca) na obszarze całego kraju będzie utrzymywała się bardzo wysoka temperatura (od 30° do 35°). Ponadto w sobotę i niedzielę można spodziewać się burz, miejscami z gradem, głównie w południowo-zachodniej części kraju.

Utrzymywanie się wysokiej temperatury powietrza na obszarze całego województwa przez niemal tydzień może mieć negatywne skutki dla zdrowia i życia ludzi, ruchu drogowego i kolejowego, funkcjonowania systemu elektroenergetycznego i sieci wodociągowych, a także wzrost zagrożenia pożarowego w lasach.

Dlatego wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek apeluje do mieszkańców województwa lubelskiego aby przy codziennych czynnościach w pracy, czy podczas wypoczynku zachować rozsądek i podjąć stosowne działania zmniejszające skutki upałów.

Należy przede wszystkim unikać długiego przebywania na słońcu. Trzeba koniecznie pamiętać o spożywaniu odpowiedniej ilości wody. Osobami najbardziej narażonymi na niebezpieczeństwo są dzieci, osoby starsze i samotne.

Pliki do pobrania: 
ZałącznikWielkość
PDF icon INFORMACJE UPAŁ411.4599999999999795364 KB
Data: 
piątek, 24 Czerwiec, 2016 - 08:00