Szlaki rowerowe

Wersja do wydrukuPDF version

 Szlak Rowerowy na terenie Gminy Wilków - oznakowany kolorem czarnym

Od września 2004 roku oddany został do użytku nowy odcinek szlaku rowerowego Kazimierz Dolny - Kraśnik. Miłośnikom turystyki rowerowej stwarza on szansę na poznanie zachodniej części Wyżyny Lubelskiej - głównie Małopolskiego Przełomu Wisły, Kotliny Chodelskiej i Wzniesień Urzędowskich.
Na terenie naszej gminy, od szlaku głównego /kolor czerwony / przeprowadzona została pętla, długości 20 km. oznakowana kolorem czarnym.
Zaprojektowana została głownie z myślą o tych cyklistach, którzy wypoczywając w Kazimierzu, zechcą choć na kilka godzin odwiedzić Powiśle.
Na tym odcinku trasa szlaku jest niezwykle zróżnicowana, zarówno pod względem terenowym jak i krajobrazowym.Wzniesieniom i wierzchowinom z szachownicami pól, towarzyszą głęboko wcięte w lessowe podłoże jary, wąwozy i doliny rzeczne.W znacznej części przebiega przez tereny Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, z licznymi punktami widokowymi.
Przebieg trasy uwzględnia istniejącą infrastrukturę, oraz walory przyrodniczo-krajobrazowe i kulturowe. Trasa ta przeznaczona jest zarówno dla amatorów tzw."mocnych" wrażeń, jak i dla tych którzy z wysokości rowerowego siodełka, zechcą spokojnie kontemplować uroki Powiśla.
Szczegółowy opis szlaku, wraz z jego wariantami i galerią zdjęć udostępniony będzie za kilka dni - a napewno przed wiosennym sezonem 2015