Gmina Wilków Uroczyste ślubowanie Wójta i Radnych Rady Gminy Wilków

Uroczyste ślubowanie Wójta i Radnych Rady Gminy Wilków

We wtorek 7 maja 2024 r., na pierwszej zwyczajnej sesji Rady Gminy Wilków VII kadencji, nowo wybrani Radni odebrali zaświadczenia o wyborze na Radnego Rady Gminy Wilków i złożyli uroczyste ślubowanie.

Ślubowanie złozył też Daniel Kuś, odbierając z rąk Wiktora Brzozowskiego – Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej, zaświadczenie o wyborze na Wójta Gminy. Dokonano też wyboru Przewodniczącego Rady Gminy i jego zastępcy. Funkcję tą w tajnym głosowaniu Radni, po raz kolejny powierzyli Józefowi Błażejewskiemu. Jego zastępcą wybrano Marka Turskiego. Na sesji obecni byli zeż przedstawiciele Samorządu Powiatu Opolskiego: Starosta Dariusz Piotrowski , jego zastępca - Janusz Złotucha, Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis, oraz Dariusz Stachowicz – członek Zarządu Powiatu.

FOTO-RELACJA